KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ ÇAĞRI İLANI YAYINLANDI

 

13 Eylül 2017 tarih ve 30179 sayılı Tebliğ kapsamında ekonomik yatırımlar ve kırsal ekonomik altyapı yatırımları desteklenecektir.

Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, Isparta, Mersin, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Aksaray, Karaman, Ardahan illerinde;

a) Yaş meyve sebze tasnif, paketleme ve depolama yatırımları hariç bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, b) Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması konusunda sadece ham derinin işlenmesi ve günlük en fazla 20 baş hayvan kesim kapasiteli mezbaha, c) Soğuk hava deposu, ç) Çelik silo, d) Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, e) Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, f) Yenilenebilir enerji üretim tesisleri, g) Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları.

Adana, Adıyaman, Antalya, Artvin, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Muğla, Niğde, Rize, Sakarya, Siirt, Sinop, Tekirdağ, Tunceli, Zonguldak, Bayburt, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce illerinde;

a) Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, b) Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, c) Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, ç) Soğuk hava deposu, d) Çelik silo, e) Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, f) Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, g) Yenilenebilir enerji üretim tesisleri, ğ) Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, h) Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları, hibe desteği kapsamında değerlendirilir.

PROJE BÜTÇE TUTARLARI VE HİBE ORANLARI

Proje bütçesi ekonomik yatırım projelerinde yeni tesisler için 2.000.000 TL, kapasite artırımı / teknoloji yenileme projelerinde 1.500.000 TL, tamamlama projelerinde 1.750.000 TL’yi aşmayacaktır. Proje bütçesi kırsal ekonomik altyapı projelerinde yeni tesisler için 1.500.000 TL, diğer yatırım konuları için 500.000 TL’yi aşmayacaktır. Proje bütçesi en az 30.000 TL olmalıdır. Hibe oranı %50’dir. Bütçeler KDV hariç hazırlanır.

Proje başvuru süresi: 90 gün Projelerin son tamamlanma tarihi: 01.10.2018

İLETİŞİM İÇİN TIKLAYINIZ